2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Üniversite Yaşamına Uyum Programı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nihan Özdemir Sönmez, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşen Apaydın, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölüm Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Yeşim Aliefendioğlu ve Yrd. Doç. Dr. Erol Demir, akademik ve idari kadromuz ve yeni öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. 13-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen programda öğrencilerimize Fakülte’mizde sosyal yaşam ve eğitim, üniversite yaşamı ve Ankara Üniversitesi kültür, sağlık, spor ve yurt olanakları hakkında bilgi verildi.

Program 13 Eylül 2017’de Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde Danışman Hocalar ile Buluşma etkinliğiyle başladı. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş’in hoş geldiniz konuşması ve fakülte tanıtımı ile devam eden programın ilk günü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen gayrimenkul sektörü üzerine sektör içinden konukların davet edildiği ve Prof. Dr. Ruşen Keleş’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşi ile son buldu. Söyleşiye T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hayrettin Güngör, T.C. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Vural ve AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Ali Baki Usta konuşmacı olarak katıldı.

Programın ikinci günü sabah Altınköy Açık Hava Müzesi Gezisi ile başlamış olup, öğleden sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ve Kadın Platformu Koordinatörlüğü sunumları ile devam ederek son buldu.

15 Eylül 2017 saat 08:00’de öğrencilerin Tandoğan Kampüsü Güneş Meydanı’nda toplanması ile başlayan Uyum Programı’nın son gün programı Tören Konuşmaları, bilim ateşinin yakılması, Tandoğan Yerleşkesinden Anıtkabir’e Yürüyüş, Anıtkabir Aslanlı Yol Girişinde Toplanma ve Ata’ya Saygı Töreni (Çelenk Koyma Töreni) ile devam etti. Öğleden sonra Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen Aktüerya ve sigortacılık sektörü üzerine sektör içinden konukların katılımı ile gerçekleştirilen söyleşi etkinliğiyle Uyum Programı sona erdi.