Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Topluluğu tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi planlanan öğrenci tanışma pikniğinin ilki 7 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. Öğretim Görevlisi Emir Sunguroğlu’nun gözetiminde gerçekleşen tanışma pikniğine, bölüm öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Olimpik Yüzme Havuzu önünden hareketle başlayan piknik Kahramankazan İlçesi’nde bulunan Eski Ev ziyaret edilerek devam etti. Kahvaltı vesilesiyle mola veren öğrencilere Eski Ev’in tarihçesi anlatıldı.

Eski Ev ziyaretinden sonra Kızılcahamam İlçesi’nde yer alan Çamkoru Tabiat Parkı’na gidildi. Topluluk yönetimi tarafından hazırlanmış çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla doyasıya eğlenen katılımcılar, temiz havada ve rehabilitasyon niteliğindeki Park’ta arkalarında unutulmaz kareler bıraktı. Etkinliğin vazgeçilmezi olan mangallardan sonra günün son ışıklarına kadar devam eden piknik, katılımcıların enerjilerinin tükenmesiyle son buldu. Nice etkinliklerde buluşmak üzere vedalaşan katılımcılar Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Olimpik Yüzme Havuzu önünde mutlu yüzlerle ayrıldılar.